BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 8941081
*
nr 894 1081
Ljusstake
50-tal, för fyra ljus, metall, längd: 33, höjd: 18
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:58:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 18:41:48
1
100 kr
12/5 18:53:45
2
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fyra ljus ljusstakar ljusstake metall
-
8258 Kandelaber
nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34
-
8217 Lampett
Gustaviansk stil, trä, guldbemålad. Diameter: 45 c..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8253 Ljuslyktor
3 st, Glas. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
-
8254 Ljuslyktor
ett par, glas och metall, Mo Megaline, Danmark. Hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30
*
Ljusstake
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1081
Ljusstake
50-tal, för fyra ljus, metall, längd: 33, höjd: 18
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/5 18:41:48 | 1 | 100 kr |
| 12/5 18:53:45 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fyra ljus ljusstakar ljusstake metall
-
8258 Kandelaber
nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34 -
8217 Lampett
Gustaviansk stil, trä, guldbemålad. Diameter: 45 c..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8253 Ljuslyktor
3 st, Glas. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
-
8254 Ljuslyktor
ett par, glas och metall, Mo Megaline, Danmark. Hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21 -
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30



